Tworzenie modyfikacji

From Valve Developer Community
Jump to: navigation, search
English Deutsch Español Français Nederlands Русский 简体中文 简体中文 ქართული ენა

Modyfikacja, często skracana do formy moda, jest zamianą lub stworzeniem zestawu plików dla silnika gry, które pozwalają na modyfikacje rozgrywki, grafiki, środowiska, modeli, itp..

Rodzaje modów

  • Modyfikacje społeczności są modami, które nie były tworzone przez oryginalnych twórców gry. Modyfikacje od twórców gry są nazywane rozszerzeniami, bądź DLC.
  • Całkowite konwersje są modyfikacjami, które zamieniają originalne pliki gry (poprzez nowe modele, nowe animacje, nowy kod źródłowy, itd.) w taki sposób, że oryginalne gry nie mogą być rozpoznane. Ilość pracy wymaganej do stworzenia całkowitej konwersji sprawia ten modyfikacje tego typu rzadkimi.
  • Nierozwijane modyfikacje są modami, które (często z braku zainteresowania lub problemów wewnętrznych) przerwały proces tworzenia i zostały zostawione w niepamięć bez żadnej publikacji.

Instalacja

Żeby zainstalować modyfikację manualnie, podążaj za poniższymi instrukcjami:

  1. Skopiuj folder z modyfikacją (z plikiem gameinfo.txt bezpośrednio w środku) do folderu sourcemods\. (<Ścieżka instalacji Steama>\Steam\SteamApps\sourcemods\, na przykład C:\Program Files\Valve\Steam\SteamApps\sourcemods\.)
  2. Uruchom/Zrestartuj Steam'a. Jeżeli modyfikacja jest gotowa do gry, Steam powinien umieścić ją w twojej bibliotece gier.

Zobacz również